Biorezonans to jedna z metod medycyny alternatywnej i leczenia różnych schorzeń. Biorezonans polega na wykorzystaniu elektromagnetycznych wibracji i jest skuteczną formą terapii uzupełniającej metody medycyny konwencjonalnej.

Wielu zwolenników tej metody diagnostyki i leczenia uważa, że pomogła ona znacząco w ich życiu, mimo iż nie ma jednoznacznych naukowych dowodów na jej skuteczność.

Na czym polega biorezonans?

W biorezonansie przy pomocy właściwych dla pacjenta drgań możliwe jest określenie tego, co dolega pacjentowi. W dalszej kolejności biorezonans pomaga w leczeniu zdiagnozowanego problemu. Każdy patogen w ciele organizmu żywego emituje określony zakres drgań. Jest on wykrywany właśnie przez biorezonans. Terapia biorezonansem pozwala wzmocnić układ odpornościowy pacjenta i poprawić jego ogólny stan zdrowia.

Jak wygląda badanie przy pomocy biorezonansu?

Terapia biorezonansowa wygląda w taki sposób, że przez ciało pacjenta przepuszczane są niewielkie dawki prądu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny a pacjent odczuwa jedynie delikatne mrowienie w dłoniach. Podczas badania zmieniane jest natężenie fal elektromagnetycznych. Długość zabiegu uwarunkowany jest od ilości i rodzaju dolegliwości zdrowotnych pacjenta.

Gdzie można wykonać badanie biorezonansowe?

Tego typu badanie możemy wykonać w dowolnym gabinecie biorezonansu. Warto jednak poświęcić nieco więcej czasu i wybrać godny zaufania gabinet, który posiada nowoczesny sprzęt oraz doświadczonych specjalistów. W Warszawie badanie biorezonansowe wykonamy m.in. w nowoczesnym gabinecie na Wilanowie (https://terapie-biorezonans-warszawa.pl). Biorezonans może być wykonany zarówno u dorosłych jak i dzieci, a nawet niemowląt.

Biorezonans – czy warto?

Biorezonans to bez wątpienia metoda bezpieczna i nieinwazyjna. Z jej stosowaniem nie wiążą się żadne skutki uboczne. Mimo iż metoda ta nie znajduje poparcia w badaniach naukowych, to wielu pacjentów jest przekonana o jej skuteczności. Mimo tego biorezonans powinniśmy traktować jako uzupełnienie metod medycyny konwencjonalnej a nie jako ich alternatywę.